A kozmetikus története, aki saját bőrén tesztelt, tapasztalt és gyógyította magát
Szeretettel köszöntöm a kedves Olvasókat! Mayer Petra kozmetikai hámlasztó szakember, kozmetikus és aromaterapeuta vagyok.
A bőrünk egészségének nyomában sorozatban szeretném feltárni mindazt, ami közelebb viszi Önöket ahhoz, hogy egészséges, ezáltal szép bőrük legyen. De miért is fontos ez? Ha engem kérdeznek, a saját történetem talán jó példa rá.
Sosem felejtem el kamaszkoromban miként fedtem el a pattanásokat az arcomon. Smink, alapozó… rettentően frusztrált voltam. Szüleim minden kozmetikushoz elvittek, kinyomkodták az arcomat – sírtam sokszor, mert fájt. Ha most megkérdeznek egy kamaszt, mit él át egy ilyen kezelés alatt… nem egy rettegő gyermeket vettem kezeim közé, akiknek egy ilyen eljárás sokk – ként hatott rájuk.

Szóval nem volt tökéletes módszer, mégis mindenki a megoldást várta a kozmetikusoktól. Én azt gondolom és tapasztalom – bár rendkívül sokat fejlődött a szakmánk – hogy nincs egyelten tökéletes módszer, tudatosság van, azaz a képesség, hogy meg tudjuk figyelni magunkat: gondolatainkat, cselekedeteinket és azt, hogy a dolgok hatással vannak ránk, szervezetünkre és természetesen ezáltal a bőrünkre is!
Egy kedves barátomat – akinek szintén a bőrét rendbe hoztuk – mert ez közös munka, kértem meg, próbálja megfogalmazni, miről is szól a munkám.
Így lett a szlogenem:
TANULMÁNYOZOM a bőr múltját, KEZELEM a jelenét, és UTAT MUTATOK az egészséges bőr jövőjéhez!
A bőrünket meghatározza:
- a genetikánk
- a napi hatások, amik érnek bennünket – külső környezeti hatások, szervezetünk hatásai
- és a napi szintű gondoskodás, avagy nem mindegy ki, mit használ a bőre ápolásának érdekében.
A szépség az eredmény! Alapja a bőr táplálása, cél, hogy egészségesen működjön.
Egy kis biolóiga
A bőrnek szövettanilag három fő része különíthető el
A bőr testünk első védelmi vonala, össztömege teljes testsúlyunk 10-15 százaléka. Egy átlagos termetű felnőtt esetén felülete 2 m2. Vastagsága a különböző területeken 1-5 mm között van.
A bőrnek szövettanilag három fő része különíthető el: a hám (epidermis), az irha (dermis), és a bőralja (subcutis).

A hám bőrünk legkülső rétege, melyet több rétegben elhelyezkedő hámsejtek alkotnak. A felszíni sejtek folyamatosan kopnak, lelökődnek, a legalul elhelyezkedő sejtek pedig pótolják ezeket.
Az irha az epidermist támasztja alá, a bőr középső rétege. Kollagénből, rugalmas rostokból, kötőszövetből, erekből és idegekből épül fel. Számos nyomás- és hőérzékelő receptor is található benne. Vannak benne verejték- és faggyúmirigyek, szőrtüszők is.
A bőralja elsősorban – tápláltságtól függő, testtájanként eltérő mennyiségű – zsírszövetből, laza kötőszövetből és erekből áll, ez a réteg teremt kapcsolatot a bőr és a mélyebben elhelyezkedő inak, izmok és csonthártyák között. Szerepe van a hőszigetelésben, valamint a benne található zsír a szervezet számára energiaraktárként szolgál.
A különböző rétegek – különböző funkciókat látnak el. Ha megismerjük működésüket és azt, hogy mik hatnak rájuk – jobban megérthetjük a problémák miért alakulhatnak ki és megoldást is találhatnunk sok esetben a tünetek enyhítésére, bizonyos esetekben megszüntetésére.
Tartsanak velem legközelebb is, szeretném bemutatni mi mindent tudunk már a bőrről és mennyi megoldást találtunk már, a pattanásos, foltos (pigmentált) és rosaceás bőr esetében.