A klímaváltozás kiemelt téma az egész világon. Eljutottunk arra a határra, ahonnan csak egy lépés a visszafordíthatatlan. Az erdőirtások, az esőerdők felégetése, a természetes erdőtüzek oly mértékben csökkentették le a szén-dioxidot megkötő, felhasználó faállomány mennyiségét, hogy a helyzet kritikussá vált. Nem csak erdőket irtanak, kivágják a városi fákat, ligetek, parkok faállományát ritkítják, tájvédelmi körzetekben pusztítják az évszázados fákat. Sok aktivista küzd világszerte és ültet fákat, indít mozgalmakat, cselekszik.
Felix Finkbeinert fejébe vette, hogy oly módon küzd a klímaváltozás ellen, hogy minden egyes embernek a Földön elültet 150 fát. Felix tizenhárom évvel ezelőtt, mindössze 9 évesen kezdte projektjét. Önmagában az is elképesztő, hogy egy ekkora gyerek képes ilyen szilárd elhatározást tenni, és egy évtizedig kitartani mellette.

A német fiú akkor 1 millió fa elültetését tűzte ki célul, de szervezetével, a Plant For The Planet-tel, és az ENSZ Billion Tree Kampányával 2017-re több, mint 14 MILLIÁRD fát ültetett el, 130 országban.
A Plant For The Planet a 2017-ig elültetett több mint 14 milliárd fával is már elképesztő eredményt ért el, de Felix és csapata, az a közel 50 ezer elkötelezett aktivista új célt tűzött ki: összességében 1000 milliárd fát akarnak elültetni, amivel évi tízmilliárd tonna szén-dioxidtól tisztulna meg a Föld. A csoportnak mostanra a közel 50 ezer éghajlati nagykövete mind részt vett az egynapos képzésen saját közösségükben a tagsághoz. Jórészt kilenc és tizenkét év közöttiek.

Gyerekeket ritkán hívnak meg az Egyesült Nemzetek Szövetségének közgyűlésére, de Felix Finkbeiner többször beszélhetett az egybegyűltekhez.
A gyerekek tisztában vannak vele, a felnőttek látják, milyen kihívásokkal állunk szemben és mik lehetnek a megoldások. De nem értjük, hogy miért nem cselekednek – fogalmazott beszédében.
Egy 2016-os beszédében, az Urban Future konferencián azt mondta: „Ha követjük a tudósokat és cselekszünk, majd 20 év múlva kiderül, hogy tévedtek, akkor sem csináltunk semmi rosszat. De ha követjük a szkeptikusokat, és 20 év múlva megtudjuk, hogy tévedtek, akkor már túl késő lesz megmenteni a jövőnket.”
A Plant For The Planet egyik legnagyobb faültetési projektje épp most, a Yucatán-félszigeten, Mexikóban zajlik. Az aktivisták eddig háromszázezer őshonos fát ültettek, de 2020-ra a tízmillió darab a cél.

Felix szervezete kezdte az első tudományos, teljes körű globális faszámlálást, ezzel segítve a NASA folyamatban lévő tanulmányát az erdők szén-dioxid-elnyelő képességéről és a bennük lévő lehetőségekről.
Céljuk határozott, nem csüggednek, milliárdosokat keresnek meg segítségért, fogadnak adományokat és rendületlenül ültetik a fákat. Ők a mai tudatos, felelős fiatalok.
2019-ben több mint 200 millió fát ültettek el egyetlen nap alatt Etiópiában – adta hírül a BBC News. Az akkori faültetéssel a szárazság sújtotta kelet-afrikai ország ellensúlyozni akarja az erdők kivágásának hatásait és a klímaváltozást.
A kormányfő vezette projekt megvalósításának idejére számos közintézményt és iskolát bezártak, hogy minél többen részt vehessenek a faültetési programban. A telepítést az országban mintegy ezer helyszínen végezték. Illetékesek számolták, hogy hány facsemetét ültetnek el.

Az ENSZ adatai szerint a 20. században Etiópia területének 35 százalékát borították erdők, ez azonban négy százalékra zsugorodott a 2000-es évekre.
A kormányzati program célja négymilliárd fa ültetése az év végéig.
Illetékesek szerint a több mint kétmillió fa elültetése világrekord. A Guinness rekordok könyvében India tartja az egyetlen nap alatt elültetett fák rekordját több mint 50 millió fával, amelyet 800 ezer önkéntes ültetett el 2016-ban a dél-ázsiai országban.
Vannak jó példák, vannak cselekvő emberek.