Megjelent: 2020.04. Előző lapszámunkban külföldi példákat ismertettünk meg olvasóinkkal, melyekben bemutattuk, hogy mit és hogyan tesznek a fogyatkozó erdők pótlására más országokban. Most egy kiváló…
Kifejlesztünk és kipróbálunk rendszereket, majd üveghangig kihúzatjuk, hogy lássuk mit és mennyit bírnak. A kapitalizmus most elért a falig az összes kiszolgáló és társrendszerével együtt.…
Az előző cikkben bemutattuk, hogy miért is jobb, a természet saját rendszere a talaj termővé tételében. Mennyivel hatékonyabb, organikusabb és életközpontúbb. A hivatkozás a sok…
A klímaváltozás kiemelt téma az egész világon. Eljutottunk arra a határra, ahonnan csak egy lépés a visszafordíthatatlan. Az erdőirtások, az esőerdők felégetése, a természetes erdőtüzek…
interjú Both Zoltánnal Az állatvédelem, a felelős-tudatos állattartás problémái napjainkban komoly kihívást és rengeteg feladatot jelentenek azoknak a szakembereknek és lelkes állatbarátoknak-állatvédőknek, akik hivatásszerűen foglalkoznak…
Pánik volt a forgatáson, de így is hálás vagyok, mert a remix klipem (Leave the Dark (Jeff Hehner short mix) után ismét újdonsággal jelentkeztem. Az…
A Reuters tudósítása szerint a Jangce folyó vízszintjének zuhanása során egy elsüllyedt szigetre derült fény Kína délnyugati részén, Csungkingban, és rajta három buddhista szobor látható,…
Annyiféleképpen nevezzük: anyaföld, földbirtok, szántó, termőföld, talaj, termőtalaj, termőterület. Sok különböző kifejezés, mind másfelől közelít. De tiszteljük is vagy csak kihasználjuk? Hogyan viszonyulunk hozzá? Megfelelő…
Legalább 1200 éve nem volt a mostanihoz fogható szárazság Spanyolországban és Portugáliában – állapították meg kutatók. Az Ibériai-félszigeten a legtöbb eső télen esik, amikor a…
A behurcolt ártalmas fajok kiirtására a világ legnagyobb, lakott területet érintő akcióját szervezik környezetvédők Új-Zéland legdélibb szigetén. A Manaaki Whenua természetvédelmi kutatóintézet 2,8 millió dolláros…