5. A spirituális fejlődés szintjei, tudatszintek
Több elfogadott felosztás létezik; egyesek százalékban mérik a spirituális energiát egy adott tudatszinthez, mások számokkal példázzák ezt érzelmi állapottól, hitrendszerektől függően. Ugyanakkor a különböző ókori tanok, mint az egyiptomi beavató iskolák vagy buddhista tanítások is más-más rendszert alkalmaznak. Mindegyik nagyon hasonló, kevés eltérés mutatkozik meg közöttük.
Először a Hawkins-féle tudattérképet vázolom fel, nem túl szétboncolva, hanem érthetően, jól használhatóan, a saját igazságom szerint. Aztán sorra vesszük a spirituális fejlődés szakaszait százalékos felosztásban. Harmadik lépésként az emberi kasztok szintjeivel ismerkedünk az óegyiptomi tanítások alapján. Végezetül pedig Thotról is írok pár szót, ami elgondolkodtató lehet.
Hawkins-féle tudattérkép a saját igazságom szerint
0-200-ig: A létért küzdő szegény én szerepek, melyek nagyon alacsony rezgésszinten vannak, majdnem halott, félhalott állapot, tele betegségekkel, traumákkal. A test energiaszintje nagyon alacsony, így ezek a minőségek azonnal romboló hatással vannak a szervezetre. Az áldozat és az elnyomó szerepei is mind ide tartoznak.
Alapérzései: szégyen, bánat, bűntudat, folyamatos vágyakozás, irigység, kapzsiság, harag, büszkeség, gőg, gyűlölködés, gonoszkodás, elítélés, lenézés, bosszúálló magatartás és a mindent tagadás. Nem hisz semmiben, legfeljebb egy büntető, bosszúálló istenkép lehetséges.
200-350-ig: Stabilizáló, katalizátor szint, melyről könnyen visz az út lefelé vagy felfelé. Az ezotéria felé lévő kíváncsiság, személyiségünk megismerése itt kezdődik. Sokan leélnek ebbe a szintbe beleragadva egy életet, mert az önmunka elmarad, nincs kellő bátorság, belső motiváció a továbblépéshez a valódi önismeret felé.
Alapérzelmek: tisztesség, jóindulat, könyörület, erkölcsösség, derűlátás, bátorság, bizalom, megbocsájtás, reményteli érzelmek.
350-450-ig: Az előtte és utána lévő érzések, hitrendszerek váltakozása. Több szintet megléptek magukban, belső tűz fűti őket a fejlődés iránt, hogy egyre jobbá váljanak. Régi énjeire rálát, tisztában van saját hibáival, ezért egyre könyörületesebb és elfogadóbb másokkal szemben. A régi hitrendszereit felváltja a racionalitás, képes józanul mérlegelni. Spirituális kereső.

Alapérzelmek: szeretet, elfogadás, reményteli, önmegadó, erkölcsös, megbocsájtás, bizalom, bátorság, optimizmus, önmegkérdőjelezés, egységben kezd gondolkodni.
500-tól 600-ig: Míg 500 alatt leginkább az egyént az én érdekli, innentől mások békéje, boldogsága, gyógyulása is fontossá válik számára. A legtöbb spirituális kereső, gyógyító, tanító, előadó rezonál ezen a szinten. Innen nagyon nehéz fentebb lépni, sokan itt stagnálnak és élik le az életüket. A spiri tapasztalások sokrétűsége is ide tartozik, a bepillantások, sziddhik, ’megvolt, de elveszítettem’ érzések.
Alapérzelmei: szeretet, öröm, béke, jóindulat, teljesség, egység.
600-1000-ig: A felébredés állapota egyre mélyül, tartósabbá válik, csak az Egység, Béke, Szeretet, Harmónia lebeg a szeme előtt, míg teljesen megvilágosodik.
Mindezek útmutatók, hiszen mindenféle külső hatás, történés befolyásolja állapotunkat. A spirituális választerápiában ezt a tudattérképet szokták használni, mely szerint van egy általános tudatszint, amelyben a legtöbbet tartózkodunk, azonban szembesülhetünk nagyon alacsony rezgéssel bíró gondolatokkal, hitrendszerekkel is, melyből a tudásunk által vagy segítséggel meghaladjuk azokat.
A spirituális fejlődés szakaszai egy rövidebb értelmezés alapján, amely százalékban méri, mennyire spirituális az illető
0-20 %: Állatok, növények, ásványok és az átlagember, aki csak a saját szükségleteire gondol. Túlélés, birtoklás, kemény játszmák, drámák vezérfonalai. Nincs spirituális érdeklődés, ateista, mindent tagadó.
30%: Érdeklődés az istentiszteletek, vallások, Szent könyvek iránt. Könnyen megvezethető, manipulálható. Gondolkodás nélkül elfogadja azt, amit elé raknak, és nem gondolkodik a mélyebb értelmezéseken. Hívők, szektatagok, akik szó szerint értelmezik a Szent könyveket.
35%: Őszinte Istenkereső. A spiritualitás felé nyitott ember.
40%: Egy utat választ, melyet követni kezd. Céltudatosabb a spirituális fejlődés iránt. Istenkereső.

50%: Istenkereső, aki egész nap spirituális társaságban szeretne lenni. Kilép a vallási keretekből, nem kíván egyik tagja sem lenni.
55%: Csak az abszolút igazság érdekli, és azt szeretné szolgálni. Itt válik igazi spirituális tanítvánnyá, neofitává az illető, ahol a mester kegyelmében is részesül.
60%: Mindenét feláldozza a fejlődés érdekében, legyen az kapcsolat, vagyon, elme, test. Minden matériát túllép ahhoz, hogy Egy legyen Mindennel.
70%: A Guru, mester, akinek hozzáférése van a Tudáshoz, tűpontos intuíciója által a Lélektől kap válaszokat. A tudás lehozója és továbbadója. Néhány médium, csatornázó is ide tartozik, kik egyesültek felsőbb énükkel. A Szentséghez tartozik.
80%: A szamszara körforgásától mentes, avagy kilép a születés és halál körforgásából. Tan kereke. Túllép az illúziókon, mindenben Istent látja. Szintén a Szentséghez tartozik.
90%: Az alábbiakat együttvéve minden tevékenysége Tett, nem Cselekedet. Mindent elvárások nélkül végez. A Tett a másokért való színtiszta cselekedet, adás, a Cselekedet az mindig önmagunkért szól, magunkért lévő aktív cselekedet.
100%: A megvilágosodás, végső megváltás, teljes Eggyé válás az Univerzummal, folyamatosan az Üdvösség állapotában tartózkodik.
Az emberi kasztok szintjei az óegyiptomi tanítások alapján
Sötét árnyék: Az ember nem több egy állatnál. Kegyetlen, ösztönös, fékezhetetlen, reakciói vannak a válaszok helyett. Gyűlölettel, dühvel és félelemmel teli, mellyel gyötrelmet és boldogtalanságot okoz önmagának és másoknak. Átlagemberi szint.
Világos árnyék: Az ember tudatában lesz érzelmeinek, megtanul szeretni, de még mindig a túlélés hajtómotorja irányítja.
Lélegző szív: A jó emberré válás, aki másokat és a világot akarja megmenteni. Békéje, harmóniája másoktól függ, nem tiszteli a többiek hitét, vallását. Másokért él. Sok konfliktusa van mások hitrendszerével szemben, de jónak tartja magát. Önmagától nem képes a békére, boldogságra.

Az állati létből való kilépés: Ide csak a beavatásokon keresztül lehet eljutni. Önmunkával a szolgálatkészség, alázatosság, intuícióra figyelés, ösztönös viselkedések megvizsgálása és felülírása sorolható ide. Az őszinte adás, segítőkészség teszi itt az embert boldoggá. Megérti, mi a halál, mi az élet, együttérzéssel cselekszik minden érző lény javára.
Mester szint: Itt történtek a halálpróbák, a félelmek legyőzése a Kom Ombo templomban, ami Sobek, a krokodilfejű félisten energiáival van tele. Sobek nem volt jó; a sötétséget képviselte mindaddig, amíg Edfuban Hórusz le nem győzte és szövetségre nem léptek. Mester az, aki az intuíció, tisztánlátás segítségével túllép a halálon és megérti, mi a középút vagy semlegesség állapota. Az a tanítvány lett mesterré, aki kiállta a próbát. Sötét vízzel töltött labirintusból 1 lélegzettel megtalálni a kiutat, míg éhes krokodilok tanyáznak a vízben. A krokodilokra is vizsgáztatóként tekintenek, így mumifikálva megtekinthetőek a krokodilmúzeumban.

Visszatérés a Forráshoz: Végső megvilágosodás, istenemberré válás. A főpapok mágikus szintje. Ilyen volt Imhotep, Thot, ki későbbiekben Hermészként öltött testet. Ők emelték a társadalmat a legfejlettebb szintekre és őrizték a tudást több megtestesülésen keresztül. Thot által maradt fent minden ezotériával, spiritualitással kapcsolatos tudás.
Thot és a magyarság eredete
Érdekesség, hogy Thot volt az első földönkívüli lény, a Mindent tudó, akinek származásáról nem tudunk semmit. Tőle indul az egyiptomi nagy családfa. Thotot egyébként majom képében is ábrázolták, ezért a földalatti városában található meg az energiáival feltöltött majomszobor, és ott található Thot múmiája is a 3 fő dimenziókapuval. Őáltala jött létre a Napvallás, ami megmaradt a magyarság körében is. Erről sokat mesélhetnék. A magyarok származása egyenlő az egyiptomi felemelkedéssel is. Találtak például Egyiptomban olyan, aranyból készült szent tárgyakat, amelyek Erdélyből származnak. A régészek nem értik, ez miként lehetséges. Rengeteg szimbólumunk hasonló, pl. az íbisz madár nálunk a gólya, Hórusz sólyomállata pedig a magyar Turul madár. Érdemes elgondolkodni mindezen. Akinek összeáll a kép, az azt is tudja, ki Nimród valójában.
Jó fejtegetést!