A kozmetikus története, aki saját bőrén tesztelt, tapasztalt és gyógyította magát
Amikor ez ember úgy néz a tükörbe, hogy sírni tudna, mert a bőrével problémái vannak… Van megoldás!
PEELINGEK
Szóval 14 éves korom óta küzdöttem a pattanásaimmal. Öröklött hajlam és persze akkor mit sem tudtam arról, hogy pl. laktózérzékenységem van. Hát még arról, hogy mit kell tenni, ha az van, és mire vezethető vissza!
Persze egyszerű megoldásnak bizonyul egy fogamzásgátló, de mégis tudjunk róla azért, hogy hamis információt ad az agyalapi mirigynek, és egy külső hatás a szervezetre. Pl.: Ingeborg Stadelmann bába szerint, a fogamzásgátló használata alatt a nők a férfiak feromonjait nem érzik, teljesen „más” illatot éreznek. Aztán fogamzásgátló abbahagyása után, előfordul, hogy a kapcsolatok másként kezdenek el működni (ezt a könyvében olvastam még kezdő aromaterapeuta voltam – Bevált aromakeverékek a címe).
Szóval az alaphelyzet, hogy ott állunk, belenézünk a tükörbe és látjuk, hogy a bőrünkkel probléma van. Megoldási fázisban vagyunk, tehát:
- felkerestünk megfelelő szakértőt, aki felmérte helyesen a problémát
- ha szükséges volt utána jártunk, van e bármilyen egészségügyi oka a helyzetünknek (gyulladás a szervezetben, hormon probléma, étel intolerancia – tehát emésztőszerv rendszeri probléma – finoman jelzem, biztosan van. Tudták pl. hogy a tejre is stressz hormont termelünk?)
- a bőrápolási szakértő összeállította azokat az otthoni arcápoló termékeket, melyekkel a KÜLSŐ bőrproblémák orvosolhatóak (mivel a belső nem az ő hatásköre, maximum a tapasztalatokról tud beszámolni)
- bőrmegújító kúrát tud alkalmazni – azaz PEELINGEZNI tudja a bőrt.
Mi a PEELING?
A többség úgy ismeri: bőrradír.
Miért kell radírozni a bőrt?
Bőrünk alapból megújul 28-40 naponta. Az alapréteg hámsejtjei tehát állandóan osztódnak, a képződő sejtek a felszín felé terjednek, ellaposodnak, végül leválnak. Ez alapvetően szabad szemmel nem látható, vagy mégis… amikor a törölközővel jobban megdörzsölsz egy kevésbé koptatott bőrfelületet. Ennél igényesebb és higiéniai szempontból is optimálisabb, ha hetente többször leradírozzuk a bőrt. Én szivacs helyett akár otthon készített bőrradírt használnék (például tengeri só, langyos olajban feloldva – egy finom illóolajjal megfűszerezve).
Természetesen vannak esetek például a már fent említett problémás bőr – ott más, savas készítmények is szóba jöhetnek.
Szóval segítjük a leválást az elhalt rétegnek. Jobban lélegzik a bőr tőle, jobban felszívja a tápanyagokat és pl.: szőrtüszőgyulladásra is megfelelő ez az eljárás.
Az arcbőrnél több lehetőségünk van!
Dolgozhatunk a fent említett mechanikai radírral, vagy enzimes peelinggel, és kémiai hámlasztó savakkal.
Milyen esetekben használjuk őket?
Megvastagodott, napkárosodott, tág pórusú, egyenletlen bőrfelszínű, ráncos, pattanásos (nem gyulladt felszínű), rozaceás, pigment foltos bőrökön. Egyszóval szinte minden bőrön alkalmazható.
Hogyan zajlik a menete?
A kúrák általában 6 alkalomból állnak, 2 hetente végezzük őket. A peelingek speciális koktélját alkalmazzuk. A bőrnek megfelelő erősségű készítményeket alkalmazunk. Majd havi szinten egy emlékeztető kezeléssel tartjuk fent a megszépült bőrt.
A következő részben részletesen mesélek a peeling típusokról és mikor mire ajánlom őket.