A kozmetikus története, aki saját bőrén tesztelt,tapasztalt és gyógyította magát
Célzott téli bőrápolás… az idén kicsit másképp.
Bár nem szokványos telünk lesz… az egész év nem az, ami nem is probléma, hiszen a bőrápolás ahhoz, hogy hatékony legyen, mindig személyre szabott kell, hogy legyen.
Arra gondoltam, kicsit átnézem az egyes bőrtípusokat, mi is lehet segítségükre ebben az időszakban.
Véleményem szerint az idei tél meghatározó külső befolyásoló környezeti faktora a fűtött lakásban való tartós tartózkodás, a melegből hirtelen a hidegbe való kimenetel, valamint a maszk használata okozza a legtöbb problémát. A mozgáshiányból, amit a szabadban végezhetnénk ne is beszéljünk.
Nagyon sokan bent élik otthonukban a mindennapokat. Mostani időszakban ugye csak azért mozdulunk ki, hogy bevásároljunk, esetleg munkába menjünk.
Nem lehet általános sablont ráhúzni egy bőrtípusra sem, minden ember arca egyedi történet, ezt mindig hangsúlyozom.
Ha eddig komplett bőrtípusokban gondolkodtunk, a maszkok használata jelentősen átírja ezt a feltételezést. Amikor még kozmetikusnak képeztek minket – már akkor „darabajaira” szedtük az arc bőrét elemzés céljából. Hiszen nem egyformák a különböző részek. Gondolom így nem meglepő, hogy a boltokban, patikákban kapható termékek – melyek 1 adott bőrtípusra vannak kalibrálva -, túlnyomó többségben miért nem hatékonyak. No de nézzük, mit tehetünk általánosságban.
A legtöbben azzal kerestek meg mostanában, hogy áll és orca oldalának vonalán gyulladások jelentek meg. Ennek – amennyiben nincs kimutatott betegség, ami ennek a hátterében áll -, akkor bizony a maszk az oka. A moshatókat folyamatosan mosni kellene, aki meg napi szinten eldobhatóval dolgozik, annak sajnos naponta szüksége lenne újra. Ami ugyanis ilyenkor történik, hogy a leheletünkkel folyamatosan nedvesen tartjuk ott a bőrt, főleg, ha közben még sokat is beszélünk. Amint kiérünk a friss levegőre a hőmérsékletkülönbség hatására, a hirtelen mozgás következtében, a még gyorsabb légzés miatt szintén tovább „ázik a bőr”. Ez mindenképpen lehetőséget ad a mikroorganizmusok elszaporodásának.
Mit tehetünk? A legelső, hogy mindig tisztítsuk meg az arcunkat. Reggel és este mindenképpen, jelen esetben nyugtató arclemosó segítségével. Nem vízzel, nem szappannal. A bőr megfelelő pH-ja fontos, hogy a megfelelő hatóanyagok fel tudjanak szívódni. Nagyon fontos, hogy sose szárítsuk ki a bőrt! Az irritált, gyulladt területekre mindig helyileg tegyük a gyulladáscsökkentő készítményeket. Este alkalmazható szalicilsav tartalmú maszk (kivétel pirin származékokra való érzékenység esetén), melyet le lehet mosni és nagyon fontos, hogy utána hidratálni kell a bőrt. A könnyen barnuló bőrök, vagy alapból barna bőrűek vigyázzanak erre a hatóanyagra, égetheti a bőrüket. Az ő esetükben más típusú hatóanyagok alkalmazhatóak, mert egyébként pigmentálódhatnak a gyulladásaik miatt.
Nappalra mindenképpen nyugtató, magas antioxidáns tartalmú szérum, krém, ami adható. Itt kerüljük az irritációt okozó anyagokat. Mert a hő hatására kellemetlen bőrtünetek léphetnek fel.
És marad az arcon egy szabad homlok, ami sokat ráncolódik ebben a helyzetben és kapja a hideget – meleget. Szó szerint.
A homlok részének megfelelő hidratálása, korrigálása növényi őssejtek segítségével, feltöltése peptidek által, retinol (a rentinolos készítményekre gondolok, nem magára a hatóanyagra) alkalmazása a ránctalanításra mind opció lehet.
Mindig hangsúlyozom a megfelelő otthonápolási termékek használatát, de ebben az időszakban, sajnos nem csak, sőt igazán nem csak a tél miatt. Teljesen érdemes az egyénre szabni, mert ebben az esetben lehet megóvni a bőr egészséges működését.