Csak a Teremtő teremtett, vagy mi is képesek vagyunk a teremtésre? Van, aki feltétel nélkül hisz benne, de többen vannak azok, akik lehetetlennek tartják. Vajon miért? Mert nincs rá magyarázat. A newtoni fizika szerint valóban nincs. De elérkezett az idő a paradigmaváltásra, lépni kell egy új nézőpont, új fizika felé, hisz a teremtés ténye megkérdőjelezhetetlen.
Az ember maga teremti például az egészséget, a betegséget és a gyógyulást is. A placebo, nocebo hatását senki sem kérdőjelezi meg. Svájci kutatások egyértelműen bizonyították, hogy a gyógyulást a hit hozta el súlyos betegek számára. Azok, akik hittek abban, hogy az orvos meg tudja őket gyógyítani, valóban meggyógyultak. Teremtettek maguknak egészséget.
De hogyan teremtünk?
Ehhez Dr Ulrich Warnke, a természettudományok doktora lesz segítségünkre. Bármi, amit létrehoztunk, alkottunk, azt megelőzte valami, ez a valami pedig a gondolat. Ezzel senki sem foglalkozott mindezidáig és ez nagy hiba. Ne csak az okozatot elemezzük! Annak létrehozója, a gondolat sokkal fontosabb. A kvantumfilozófia tehát visszább lépett a forrás irányába. A gondolatot vizsgálja.
Semmik vagyunk és minden.
Nagyítsunk fel egy vízatomot. Tegyük fel, ha az atommag focilabda nagyságú, akkor az elektronok 10 km távolságra rezegnek, forognak az atommag körül. De mi van köztük? Vákuum. Vegyünk megint egy számunkra elképzelhető példát. Az ember legyen 300 méter magas, mint az Eiffel-torony. „Kiszippantják” a vákuumot, akkor az ember három milliméteresre zsugorodik.
Mi nekünk ebben használható tudás?
Az elektronok rezgését képesek vagyunk irányítani. Jó érzésekkel magasabb rezgéshullámokat érhetünk el. Rosszakkal, mint düh, féltékenység, irigység, negatív irányba tartunk. Honnan jönnek az érzések? A gondolat szüli meg őket. Így már érthető, hogy az életed irányítója te magad vagy. A társadalom, amiben élünk, együttes alkotásunk. A nagy semmi, az üres tered átmegy az univerzumba, a kozmoszba, a végtelen lehetőségek tárházába.
Megint a kvantumfizika az, ami talált valami használhatót. Műszerekkel meg akarták vizsgálni a vákuumot. Amikor elkezdték figyelni, azonnal részecskévé vált, realizálódott. Ki vagy mi realizálta? Az ember, aki a műszert fókuszba irányította.
Mit jelent ez nekünk?
A végtelen, a végtelen lehetőségek tárháza. Az fog realizálódni, amire fókuszálsz. Ám nem mindegy, azt hogyan teszed! Három dolog kell hozzá. Gondolat + érzelem + hit, másképpen fogalmazva ész + szív + hit. Ha mustármagnyi kétséged van abban, hogy nem sikerül, akkor valóban nem sikerül. Apropó, ezt is bizonyították már kísérletekkel.
Emlékezz vissza életed eddigi történéseire. Amire azt mondod így utólag, hogy sikerült, az pontosan így sikerült. Hol rontják el legtöbben? Az akaromra fókuszálnak. Az akarom pedig a hiányt jelenti. Vagyis pont az ellenkezőjét teremtik meg, mint ami a cél. Teremts jól! Ésszel, szívvel, hittel és onnantól kezdve viselkedj úgy, hogy az már materializálódott valóság. Hogy ez mikor és hogyan valósul meg, az már nem a te dolgod.
Tercsi Weitz – A jobb agyféltekés tanulás & nyelvtanulás szakértője, tréner